Trądzik różowaty kosmetyki

Trądzik różowaty kosmetyki

Trądzik różowaty kosmetyki
5 (100%) 2 głosów

     Trądzik różowaty obejmuje coraz większą liczbę osób dorosłych. Jest to schorzenie bardzo trudne do wyleczenia. W przypadku tym wykorzystywane są różnorakie metody oraz techniki, aby w skuteczny sposób opanować rozwój określonej jednostki chorobowej. Bardzo często niezbędna staje się wizyta u lekarza z dziedziny dermatologii. W odniesieniu do ludzi, których skóra charakteryzuje się skłonnością do powstawania trądziku różowatego, bardzo istotna jest odpowiednia pielęgnacja skóry. W związku z powyższym warto zwrócić uwagę na wybór prawidłowych kosmetyków do pielęgnacji skóry.

Czego unikać w takich kosmetykach?

Jakie zatem na trądzik różowaty kosmetyki należy wybierać? Czym powinny się one charakteryzować? Ważne, aby wybierać takie preparaty, które przeznaczone są właśnie do cery z trądzikiem różowatym, gdyż nie wykazują one funkcji drażniących, a ponadto nie mają w swoim składzie alkoholu.

Należy pamiętać o tym, że takie kosmetyki powinny być przede wszystkim naturalne. Nie mogą one mieć w swojej zawartości żadnych konserwantów, zapachów, barwników czy też parabenów.

Istotny jest także termin ważności, nie wolno używać preparatów po przekroczeniu tego okresu. Kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji cery objętej trądzikiem różowatym nie mogą zatykać porów, gdyż to powoduje powstawanie stanów zapalnych skóry. Bardzo istotną sprawą jest także odczyn takiego preparatu, odpowiedni dla skóry jest odczyn kwaśny.

Jak pielęgnować skórę?

Przy pielęgnacji skóry dotkniętej trądzikiem różowatym należy pamiętać o przemywaniu skóry przy użyciu zimnej lub letniej wody. Gorąca woda przyczynia się do wysuszenia skóry, a także ma działanie pobudzające układ krwionośny.

Konieczna jest także rezygnacja z wszelkich kosmetyków zawierających alkohol, gdyż ten przyczynia się do tworzenia podrażnień na skórze. Nieodpowiednie są także peelingi, gdyż one także działają na skórę w sposób drażniący.

Dobrym kosmetykiem jest samodzielnie przygotowana maseczka składająca się z płatków owsianych oraz wody. Ma ona aktywność przeciwzapalną, przeciwbakteryjną, pozwala ukoić skórę oraz złagodzić podrażnienia.

Które kosmetyki wybierać?

Na trądzik różowaty kosmetyki powinny zawierać silne filtry przeciwsłoneczne, gdyż przyczynia się ono do tworzenia uszkodzeń cery trądzikowej.

Kremy powinny charakteryzować się silnymi właściwościami nawilżającymi, w związku z tym powinny one mieć w swoim składzie retinol, a także witaminy oraz olejki roślinne.

Dobre właściwości mają kremy, które zawieraj wyciągi roślinne Bardzo dobrze w tym zakresie sprawdza się wyciąg z zielonej herbaty. Charakteryzuje się ona bowiem aktywnością antyoksydacyjną oraz przeciwbakteryjną.

Jak wytworzyć własne kosmetyki?

Dobre rezultaty przynoszą także kosmetyki przygotowane w zaciszu swojego domu.

Wykorzystuje się w tam przypadku napary na bazie zielonej herbaty, lukrecji, kasztanowca, rumianku, czerwonej koniczyny. Bardzo dobre rezultaty uzyskamy stosując wspomnianą wcześniej maseczkę z płatków owsianych oraz wody.

Otrzymujemy dzięki niej niesamowite rezultaty w walce z zaczerwienieniami, a także infekcjami bakteryjnymi. Do poprawy sytuacji i złagodzenia problemu wykorzystać można także maseczkę z kurkumy. Kurkuma bowiem ma bardzo duże właściwości łagodzące stany zapalne skóry.

Dłuższe stosowanie maseczki z kurkumy przyniesie rezultat w postaci uzyskania promiennej i ładnie wyglądającej cery, a także istotnie złagodzi ona objawy trądziku różowatego.

Połączenie stosowania profesjonalnych kosmetyków przeznaczonych do walki z trądzikiem różowatym z preparatami przygotowanymi w zaciszu swojego mieszkania, pozwoli nam na uzyskanie bardzo dobrych efektów w walce z tą trudną chorobą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

44 − 37 =