Browsed by
Kategoria: RZS

Rzs u dzieci

Rzs u dzieci

Choć zwykle z reumatoidalnym zapaleniem stawów mają do czynienia osoby dorosłe, czasami zdarza się, że to schorzenie dotyka także dzieci. Reumatoidalne zapalenie stawów u dzieci wynika ze szczególnych uwarunkowań organizmu. Istnieje szereg przyczyn zachorowania dzieci na rzs.

Read More Read More

Przyczyny rzs

Przyczyny rzs

Obecnie znane jest kilka czynników, które mogą przyczyniać się do wystąpienia reumatoidalnego zapalenia stawów. Warto jednak pamiętać, że dokładna przyczyna tej choroby nie została jeszcze poznana – nie jest wiec możliwe, ani skuteczne zapobieganie, a także wyleczenie tej choroby. Jakie czynniki mogą przyczynić się do zachorowania na reumatoidalne zapalenie stawów?

Read More Read More

Leczenie biologiczne rzs

Leczenie biologiczne rzs

Reumatoidalne zapalenie stawów to choroba, która powoduje znaczne utrudnienie w normalnym funkcjonowaniu organizmu. Bóle i sztywnienie stawów pogarszają w znaczny sposób możliwości organizmu, dlatego stosuje się szereg różnych metod leczenia rzs. Wśród nich znajduje się m.in. leczenie biologiczne rzs.

Read More Read More

Dieta przy rzs

Dieta przy rzs

Choć przyczyna reumatoidalnego zapalenia stawów nie jest obecnie dokładnie poznana, to jednak istnieją sposoby spowalniania rozwoju tego schorzenia. Oprócz stosowania leków immunosupresyjnych i środków przeciwbólowych, polecaną terapią jest odpowiednia dieta. Jakie produkty warto włączyć do jadłospisu w przypadku reumatoidalnego zapalenia stawów i jak długo należy go stosować?

Read More Read More

Badania RZS

Badania RZS

Reumatoidalne zapalenie stawów daje zazwyczaj szereg dolegliwości, zanim zostanie postawiona właściwa diagnoza. W jaki sposób może objawiać się to schorzenie i jakie badania należy wykonać, by możliwe było potwierdzenie diagnozy?

Read More Read More