Browsed by
Kategoria: Medycyna

Stres – Po co nam w organizmie kortyzol?

Stres – Po co nam w organizmie kortyzol?

Stres to naturalne zjawisko, z którym każdy człowiek ma w ciągu życia wiele razy do czynienia. Kiedy nasz organizm ma przed sobą stresogenne zadanie, w ciele wytwarza się glikokortykoid, czyli hormon stresu. Dzięki niemu mobilizujemy się do pokonywania trudności. Nie jest to szkodliwe dla zdrowia. Jeśli jednak hormony stresu działają ciągle, może być to niedobre dla organizm. W czasie stresu wytwarzamy także adrenalinę i noradrenalinę. Najważniejszą rolę w niepokojących sytuacjach pełni adrenalina, którą organizm wytwarza w pierwszej kolejności. Natomiast jeśli stres trwa więcej niż dwadzieścia minut, zaczyna wytwarzać się glikokortykoid.

Read More Read More

Bezbolesna depilacja nóg

Bezbolesna depilacja nóg

Większość kobiet depilujących stale i systematycznie nogi sprawdziła wszelkie metody dla tego zabiegu. A jest ich kilka. Niektóre są zupełnie bezbolesne, inne wymuszają zaciskanie zębów. Celem wszystkich zabiegów jest obraz gładkich, błyszczących i pięknych nóg, szczególnie latem, gdy pogoda zmusza nas do ich odsłaniania.

Depilacja środkami chemicznymi

Zupełnie bezbolesną formą depilacji jest użycie depilatorów chemicznych w postaci: kremów, pianek, mleczek do depilacji. Ich działanie ogranicza się wyłącznie do włosków już rosnących i odstających od skóry nóg. Dlatego też efekt działania tego rodzaju depilacji nóg jest krótkotrwały, pierwsze włoski odrastają zaledwie po kilku dniach. sama depilacja nóg trwa ok. 20 minut, to czas nałożenia preparatu, oczekiwania na reakcję chemiczną i zdjęcie czy spłukanie preparatu.

Czasami substancje chemiczne zawarte w preparatach do depilacji podrażniają skórę nóg, dlatego zawsze należy wykonać test na fragmencie skóry,by sprawdzić reakcję.

Depilacja woskiem

Depilacja nóg woskiem to jedna z najskuteczniejszych metod. Zabieg można wykonać w domu kupując gotowe plastry z zimnym woskiem. Nie jest to zabieg bezbolesny, a im mniej mamy wprawy tym bardzie boli. Najlepiej wykonywać ten zabieg w gabinecie kosmetycznym, gorącym woskiem, wówczas osiągamy największą skuteczność. Gdy skóra przyzwyczai się do takiej metody można ją stosować nawet w bardzo delikatnych miejscach, ale właśnie dlatego potrzebna jest fachowa pomoc. Po depilacji nóg woskiem, skóra pozostaje długo gładka i elastyczna.

Leczenie bezsenności

Leczenie bezsenności

Bezsenność to problem cywilizacyjny, którego doświadczy na pewnym etapie życia ponad połowa z nas. W niektórych przypadkach będą to problemy przejściowe i krótkotrwałe, niekiedy jednak sytuacja może okazać się na tyle poważna, że będzie wymagała zastosowania leczenia zapobiegawczego. Statystycznie bezsenność częściej występuje u kobiet i nasila się wraz z wiekiem.

Read More Read More