Depilacja laserowa w pigułce – jak się przygotować i o czym pamiętać?

Depilacja laserowa w pigułce – jak się przygotować i o czym pamiętać?

Depilacja laserowa w pigułce – jak się przygotować i o czym pamiętać?
5 (100%) 6 głosów

Depilacja laserowa jest dobrą zmianą, która wpływa na kondycję skóry, samopoczucie psychiczne i wreszcie – wymarzoną atrakcyjność. Dowiedz się wszystkiego na temat przygotowania i uwzględnij listę przeciwwskazań zanim zdecydujesz się na zabieg. Depilacja laserowa to przede wszystkim bezpieczeństwo i skuteczność.

Ile trwa zabieg depilacji laserowej Vectus?
Okolica zabiegowa Czas zabiegu (w minutach)
Pachy: 15
Nogi: 30
Plecy: 45

DEPILACJA LASEROWA – OPINIE DOTYCZĄCE PRZYGOTOWAŃ I OGRANICZEŃDepilacja laserowa pach.

Opinie o depilacji laserowej krążą w mediach i w codziennych rozmowach. Są pozytywne i akcentują zadowolenie już po pierwszym użyciu lasera. Nawet osoby o gęstym i szybko rosnącym owłosieniu, chwalą poprawę i zminimalizowanie tempa porostu między pierwszym a drugim zabiegiem. Pacjenci twierdzą, że usunięcie owłosienia laserem poprawia poczucie własnej wartości.

Przygotowania zaczynają się już ok. miesiąc wcześniej. Pacjentom zaleca się golenie wyłącznie jednorazowymi maszynkami w ciągu tych 30 dni. Tydzień wcześniej wymagana jest rezygnacja z leków fotoalergicznych i fototoksycznych.

Jakich pacjentów nie przewiduje depilacja laserowa? Przeciwwskazania to długa lista, na której znajdziemy między innymi:

 • łuszczycę.
 • nowotwory skóry i narządów wewnętrznych.
 • stany zapalne wewnętrzne i zewnętrzne.
 • infekcje grzybiczne wewnętrzne i zewnętrzne.
 • bielactwo wrodzone lub nabyte.
 • krosty, grudki, wypryski.
 • zaczerwienienia i niewyjaśnione zmiany wizualne.
 • alergie, przewlekłe i nagłe.
 • świeżą opaleniznę.
 • trądzik.
 • ciążę.
 • okres karmienia piersią.

Depilacja laserowa Gdynia – Zapomnij o goleniu i depilacji raz na zawsze!

Depilacja laserowa odbywa się na obszarze całego ciała – możemy uwzględnić tylko jedno miejsce lub zdecydować się na kilka obszarów. Popularna jest w ostatnim czasie depilacja laserowa pach i depilacja laserowa bikini. Mężczyźni korzystają często z usuwania włosów na plecach, brzuchu, klatce piersiowej i brodzie. Estetyka jest osobistą kwestią, a marzenia o atrakcyjności można współcześnie zrealizować dzięki nowej technologii.

DEPILACJA LASEROWA – O CO ZADBAĆ PO ZABIEGU?

Aby depilacja laserowa nie przyniosła nam powikłań, w ciągu kilku dni po usunięciu owłosienia unikamy słońca, basenu, sauny, solarium i siłowni. Najważniejsza jest pielęgnacja, dlatego już wcześniej możemy przemyśleć wybór kosmetyków i zdecydować się na produkty wysokiej jakości np. na bazie ekstraktów z roślin (ruszczyk kolczasty, czarny bez, lawenda) i witamin (szczególnie A,C,E).

„Kosmetyki nawilżające z witaminą A i witaminą C to dobra opcja po zabiegu, natomiast pamiętajmy, by nie używać ich w trakcie przygotowań.” – mówi Natalia Munda, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

WRASTAJĄCE WŁOSKI, CZYLI CZARNE KÓŁECZKAEfektywna depilacja laserowa pach.

Wrastające włoski i zapalenie mieszków włosowych – dwie kłopotliwe sytuacje, których każdy chciałby uniknąć. Szczególnie kobiety marzące o założeniu sukienki lub pójściu na plażę. Golenie maszynką czy depilatorem elektrycznym nie zawsze kończy się tym efektem, który zamierzałyśmy osiągnąć. Podrażniony naskórek staje się gruby i powoduje, że nowo wyrastające włosy nie przebijają się na zewnątrz.

Następuje szybkie skręcenie i pojawienie się czarnych kółek. Jeśli dodatkowo towarzyszy nam zapalenie mieszków, borykamy się ze świądem, bólem, czerwonymi wypryskami, a nawet ropnymi grudkami. Wszystkie te dolegliwości zwalcza laserowa depilacja, polecana przez lekarzy stawiających na poprawę kondycji skóry.

CZY DEPILACJA LASEROWA BOLI I ILE RAZY TRZEBA JĄ ZROBIĆ?

Rozmyślanie nad tym czy depilacja laserowa boli spędza sen z powiek niejednej kobiecie. Przed bólem uciekają zresztą także mężczyźni, ponieważ jego ryzyko budzi naturalny odruch obronny. Zazwyczaj pacjenci określają swoje odczucia mianem dyskomfortu, a nie bólu. Wszystko zależy od indywidualnych uwarunkowań i obszaru, na którym przebiega depilacja laserowa.

Znieczulenie nie jest wymagane ani podawane, dlatego nie trzeba obawiać się zabiegu. Gdyby był bardzo trudny do zniesienia, środek znieczulający wprowadzono by jako obowiązek. Ilość zalecanych powtórzeń wynosi od 4 do 6, a odstęp czasowy pomiędzy każdym z nich to 6 lub nawet 10 tygodni.

LASER DO DEPILACJI VECTUS – SPRAWDZONY MODEL

Doświadczeni pacjenci mogą eksperymentować, ale jeśli szukamy jakiegoś modelu po raz pierwszy, postawmy na laser do depilacji Vectus. Ma on bardzo dobre opinie, ponieważ przyjął się praktycznie na całym świecie. Łączy w sobie trzy ważne, opatentowane technologie – to czytnik Skintel, formuła Advanced Contact Cooling i rozwiązanie Photon Recycling. Skintel mierzy poziom melaniny i dobiera odpowiednie parametry do pacjentów.

Advanced Contact Cooling ochładza nagrzewane działaniem lasera ciało i pozwala zachować właściwą temperaturę. Photon Recycling to natomiast dobre wykorzystanie światła odbijanego od skóry – wraca ono do nie z powrotem, niszcząc po drodze kolejne macierzyste komórki włosów. Efekt jest oczywiście taki, że pozbywamy się ich w większej ilości, a ciało zachowuje piękną gładkość.

3 thoughts on “Depilacja laserowa w pigułce – jak się przygotować i o czym pamiętać?

 1. Obecnie jestem po 5 zabiegach depilacji laseorwej. Moja skóra jest już na tyle gładka, że następny zabieg będę miała za pół roku, więc jeśli ktoś się zastanawia nad zabiegiem to polecam serdecznie 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 5 = 1