Bezbolesna depilacja nóg

Bezbolesna depilacja nóg

Bezbolesna depilacja nóg
5 (100%) 1 głosów

Większość kobiet depilujących stale i systematycznie nogi sprawdziła wszelkie metody dla tego zabiegu. A jest ich kilka. Niektóre są zupełnie bezbolesne, inne wymuszają zaciskanie zębów. Celem wszystkich zabiegów jest obraz gładkich, błyszczących i pięknych nóg, szczególnie latem, gdy pogoda zmusza nas do ich odsłaniania.

Depilacja środkami chemicznymi

Zupełnie bezbolesną formą depilacji jest użycie depilatorów chemicznych w postaci: kremów, pianek, mleczek do depilacji. Ich działanie ogranicza się wyłącznie do włosków już rosnących i odstających od skóry nóg. Dlatego też efekt działania tego rodzaju depilacji nóg jest krótkotrwały, pierwsze włoski odrastają zaledwie po kilku dniach. sama depilacja nóg trwa ok. 20 minut, to czas nałożenia preparatu, oczekiwania na reakcję chemiczną i zdjęcie czy spłukanie preparatu.

Czasami substancje chemiczne zawarte w preparatach do depilacji podrażniają skórę nóg, dlatego zawsze należy wykonać test na fragmencie skóry,by sprawdzić reakcję.

Depilacja woskiem

Depilacja nóg woskiem to jedna z najskuteczniejszych metod. Zabieg można wykonać w domu kupując gotowe plastry z zimnym woskiem. Nie jest to zabieg bezbolesny, a im mniej mamy wprawy tym bardzie boli. Najlepiej wykonywać ten zabieg w gabinecie kosmetycznym, gorącym woskiem, wówczas osiągamy największą skuteczność. Gdy skóra przyzwyczai się do takiej metody można ją stosować nawet w bardzo delikatnych miejscach, ale właśnie dlatego potrzebna jest fachowa pomoc. Po depilacji nóg woskiem, skóra pozostaje długo gładka i elastyczna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 3 = 2